Zázrak aneb Maca peruánská

Znáte Macu a její výhody? Slyšeli jste vůbec někdy už o této takzvané superpotravině? Že ne? Nevadí. V dnešním článku se dozvíte, jaké jsou výhody této potraviny, proč ji zařazovat, s čím vším vám Maca pomůže a jak ji lze konzumovat.

Maca, co to je

První se podíváme na to, co vůbec ta záhadná Maca je.

Jedná se o kořen, také nazývaný ženšen peruánský, který se používá v medicíně již po tisíciletí. Obsahuje spoustu živin, vitamínů, minerálů a antioxidantů, díky čemuž přispívá našemu zdraví.

Obsah vitamínů a minerálů

Jak už nyní víte, Maca obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které pomáhají našemu tělu a zdraví. Díky vysokému obsahu antioxidantů, Maca udržuje rovnováhu mezi volnými radikály a antioxidanty a tím opět přispívá zdravému fungování těla.

Jaké vitamín a minerály Maca obsahuje?

  • hořčík
  • draslík
  • vápník – dvakrát více než-li mléko
  • zinek
  • měď
  • selen
  • železo – pětkrát více než-li špenát
  • vitamíny skupiny B
  • vitamín C – třikrát více než-li pomeranč

Redukce váhy

Možná jste slyšeli o Mace ve spojení s hubnutím.

Dokáže Maca sama o sobě redukovat váhu? To bohužel nedokáže. Pokud by dokázala, nejspíše by byla nejvíce spotřebním zbožím a lidé by se spoléhali pouze na tuto superpotravinu a vynechali diety a cvičení.

Bez cvičení, pohybu a zdravého, vyváženého jídelníčku nezhubnete. Maca vám však může pomoci!

Dodává energii, což se může projevit na větší aktivitě během dne a díky tomu spálení více kalorií za den. Pokud spálíte více kalorií, zvýšíte výdej energie a to může pozitivně ovlivnit hubnutí.

Maca navíc neobsahuje téměř žádné kalorie, takže nemusíte mít strach, že kvůli zařazení této superpotraviny do jídelníčku naberete.

Hormonální rovnováha

Maca je nejvíce využívaná právě pro hormonální rovnováhu.

Maca je nápomocná pro problémy s plodností, jak u mužů, tak u žen.

Také nepomáhá, pokud mají ženy problémy s menstruací a menopauzou. Maca srovnává hormony a zlepšuje také libido.

Působí proti stresu

Podle jistých průzkumů, Maca také zlepšuje psychický stav a pomáhá se stresem.

Díky Mace se tedy budete lépe cítit, získáte více energie, zlepší se vám hormonální systém a celé tělo bude lépe fungovat.

Jak a do čeho Macu přidat?

Maca sama o sobě vás svou chutí příliš nepotěší.

Proto, pokud nezvládnete Macu sníst a zapít vodou jen tak, je dobré Macu přidávat například od ovocných smoothies nebo do ovesné kaše. Macu můžete přidat do čehokoli, nemusíte ji nijak vařit ani připravovat.

Prodává se nejčastěji v podobě prášku, takže ji stačí přimíchat do zmiňované kaše či do koktejlu. Pokud však nechcete Macu přidávat do žádných pokrmů, můžete si pořídit Macu v kapslích, kdy stačí každý den pouze spolknout kapsli (tabletku) a máte po problémech.