Nejčastější přešlapy v dietě

Držíte dietu, ale přesto kila nejdou dolu? Jste přesvědčený, že děláte všechno správně a hledáte důvod, proč nehubnete? V tomto článku se dozvíte, jaké nejčastější chyby se v dietách dělají. Dieta (hubnutí) je o kalorickém deficitu, tedy o tom, že Váš kalorický příjem musí být nižší než kalorický výdej, pokud se budete držet tohoto pravidla a vyhnete se nejčastějším chybám, výsledky uvidíte brzy.

A o jaké přešlapy nejčastěji jde?

Pitný režim

Pitný režim je zásadním při každé dietě, ale také je velmi důležitý pro Vaše zdraví. Příjem tekutin by se měl pohybovat okolo 2 až 3 litrů čisté vody denně, ochucené maximálně o citrón nebo mátu. Do pitného režimu si můžete započítat také neslazené čaje, naopak po vypití kávy či energetického nápoje je nutné svůj příjem tekutin navýšit o dalších 250 ml (na každý šálek kávy). Hlídejte si svůj pitný režim a v teplých dnech a při sportovních aktivitách ho navyšte. Mnoho lidí se soustředí při dietě pouze na stravu a správný pitný režim opomíjejí.

Slazené nápoje

Držíte se striktního jídelníčku přesně podle plánu, ale tu a tam vypijete malou láhev Coca Coly, při obědu si dáte sprite nebo k snídani pomerančový džus? Tyto slazené nápoje obsahují velký obsah cukrů a tím zásadně ovlivňují Váš kalorický příjem. Vaše dieta tak nebude fungovat a cukry také přispívají k různým onemocněním (například k cukrovce). Vyhněte se veškerým slazeným nápojům, nahradit je můžete v omezeném množství zero nápoji, které jsou slazené pouze umělými sladidly.

Ujídání

Při přípravě svého pokrmu vše poctivě vážíte, ale při snídani Vám zbyde půl banánu a lžička arašídového másla a přeci to nevyhodíte, tak to mimo zapsané kalorie sníte. Pokud se toto bude opakovat pravidelně a během dne tu a tam něco sezobnete, Váš kalorický příjem to může navýšit o velké číslo. Držte se svého jídelníčku a nic mimo něj nekonzumujte.

Skryté kalorie

Co je myšleno skrytými kaloriemi? Při přípravě kuřecího masa dáte na pánev velké množství oleje, na špagety neomezeně kečupu nebo do svého zdravého dezertu lžičku cukru na oslazení. Každá ingredience (surovina) obsahuje nějaké kalorie, především tuky nebo sacharidy (cukry), proto si hlídejte, co všechno do pokrmu přidáváte.

Tohle všechno jsou malé chyby, které můžou udělat velký rozdíl. Pokud se rozhodnete držet dietu a máte dostatečnou disciplínu se držet striktního jídelníčku, nenechte se brzdit těmito přešlapy na své cestě za vysněnou postavou.