Můžeme vinit čokoládu za kilogramy navíc?

Kdo by nemiloval čokoládu. Na jednu stranu je oblíbená pro svou chuť, její konzumace se doporučuje jako balzám na nervy a je symbolem dobrot. Na straně druhé stojí čokoláda jako důvod obezity. Je nutno se čokolády obávat a musíme ji úplně vyřadit ze svých jídelníčků, pokud chceme shodit kilogramy a udržet si fit postavu? Na to se podíváme v dnešním článku.

Není čokoláda jako čokoláda

V první řadě je nutno říci, že není čokoláda jako čokoláda.

Ani jedna kostička, kterékoli čokolády, vás nezabije, ale pokud chcete udržet své tělo fit a stravovat se zdravěji, vybírejte kvalitní čokolády. Mezi oblíbenou značku patří například čokoláda značky Lindt, kdy si sice trochu připlatíte, ale vaše zdraví a tělo vám poděkují.

Oproti tomu čokoláda od Milky vás sice ohromí svou skvělou chutí, složením se však pyšnit nemůže.

Milka obsahuje okolo 50 gramů na 100 gramů čokolády sacharidů, kterých většinu tvoří cukry. Lindt obsahuje jen okolo 10 gramů na 100 gramů čokolády sacharidů, kdy cukry tvoří pouze okolo 1 gramu. Vidíte sami ten rozdíl. Proto volte vždy takové čokolády, které obsahují minimum cukrů.

Rovnováha a udržitelnost je klíčem

Předpokládejme tedy, že si koupíte dražší, kvalitnější čokoládu s nízkým obsahem cukrů. Ani takovéto čokolády nejezte po baleních. Rovnováha je klíčem, proto můžete zařadit čokoládu do svého jídelníčku, ale vždy v rozumném množství. Můžete si přidat čtvereček či dva do své ovesné kaše či si dopřát kousek čokolády k odpolední kávě.

Úplné vyřazování potravin, které máte rádi, není cílem. Taková dieta a nový stravovací styl není udržitelný. Ať už věříte, že to zvládnete, příjde den, kdy zkrátka budete mít na čokoládu chuť a sníte ji na posezení. Proto je lepší zvolit takovou cestu, kdy si sem tam dopřejete kousek čokolády či jiné sladkosti a tím zajistíte, že vaše stravovací návyky vás nebudou omezovat, ale i přesto se budete cítit fit a hubnout.

Kaloricky stejné

Nutno také dodat, že kaloricky bývají čokolády skoro stejné. Ať už Milka či jiná čokoláda plná cukrů, tak Lindt mají okolo 500 kalorií na 100 gramů. Proto z hlediska hubnutí a příjmu kalorií je v podstatě jedno, jakou čokoládu příjmete a sníte. Myslet bychom měli ale také na naše zdraví a pokud vám jde také o formování postavy, ne jen o hubnutí, vybírejte vždy kvalitní čokolády s nízkým obsahem.