Jak přežít Vánoce bez nabraných kilogramů

Vánoce se blíží a s nimi možná i strach z přibrání. Jak přežít Vánoce a udržet si štíhlou postavu? Jak skloubit Vánoce s dobrým jídlem a udržením formy? To vše se dozvíte v tomto článku.

Klidné Vánoce

Vánoce by měly být především o klidu, žádném spěchu.

Užijte si klidné Vánoce a nestresujte se postavou. Někdy pár dní volna od tréninků a od přísné stravy uleví vašemu tělu a možná také prospěje. Proto se nebojte na pár dní (ne týdnů) polevit a odpočívat více než jste zvyklí.

Stravte svátky s rodinou, užijte si rodinnou pohodu u pohádek a odpočívejte.

Hýbejte se

Teď si možná klepete na čelo, proč radíme v prvním odstavci klidné Vánoce s odpočinkem a v druhém hned zařazujeme pohyb.

Vánoce nejsou pouze o pár dnech, proto se snažte mít dostatek pohybu v ostatní dny. Na Štědrý den a svátky si můžete odpočinout od těžké fyzické zátěže a posilovny, ale v ostatní dny se vraťte do režimu.

Během dní, kdy si dáváte odpočinek, můžete zařadit krátké procházky. Procházky nejsou nijak fyzicky náročné a navíc podporují trávení, které většinou dostává zabrat o Vánocích a při všech těch navýšených příjmech kalorií, především tuků a cukrů.

Všeho s mírou

Toto pravidlo si zapamatujte.

To, že jsou Vánoce, neznamená, že musíte sníst každý kousek cukroví a vyjíst do posledního sousta mísu plnou bramborového salátu.

Ochutnejte, ale nepřejídejte se. Nemusíte mít strach, že z jednoho cukroví přiberete, ale přejídat se také nemusíte.

Pravidlo 80 ku 20

Držte se pravidla 80 ku 20.

A co toto pravidlo obsahuje? Jezte 80 procent kvalitně a zbylých 20 procent si nechte na “nezdravé” pochutiny. Snažte se mít stravu a jídelníček založený na kvalitních potravinách s tím, že si sem tam dopřejete něco dobrého.