5 tipů jak rychle zhubnout do plavek

Hubnutí může být zdlouhavý a nervy zkoušející proces. Pohyb, zdravá strava a dostatek spánku patří k obecně známým předpokladům, jak dosáhnout vysněné postavy. Co možná ale při hubnutí neděláte, přestože byste měli?

Odvodněte se

Vaše tělo může být mnohem více zavodněné, než si myslíte. Při hubnutí je proto třeba zbavit se i přebytečné vody. Jak toho dosáhnout? Jednoduše. Pijte více neperlivé vody. Na nedostatek vody totiž organismus reaguje zadržováním vody, což není žádoucí, pokud chcete vypadat a především se cítit fit. Co vám ještě pomůže? Bylinky! Především petržel, kopřiva, bříza nebo jalovec. Uvařte si čaje, nebo si kupte doplňky stravy, které tyto byliny obsahují.

 

Odkyselte se

Možná vám to přijde zvláštní, ale je to tak. Vaše tělo může být překyselené v důsledku zobání cukrovinek, brambůrek ale třeba i z časté konzumace kynutého pečiva. Co s tím? Pomůžou opět bylinky a opět bříza a kopřiva. Tentokrát se ale zaměřte také na pampelišku, vřes, řepík a lopuch. Důležité je omezit na čas sladkosti a výrobky z bílé mouky, abyste to, co vám bylinky pomůžou z těla vyplavit, ihned nepřinášeli zpátky.

 

Nakopněte svůj metabolismus

Zpomalený metabolismus může být důsledkem nepravidelné stravy, špatného jídelníčku, nedostatku pohybu a mnoha dalších příčin. Obnovte své trávení díky klasickým potravinám, které nyní zařadíte do svého jídelníčku. Nakupte si kysané zelí, sušené švestky, čerstvou šťávu z červené řepy či mrkve a nezapomeňte na ovesné vločky, protože obsahují velké množství tolik potřebné vlákniny. Vlákninu můžete doplnit i ve formě prášku z jitrocele indického, známého jako psyllium. Dá se užívat v tobolkách nebo se rozpustit v nápoji.

Choďte na sluníčko

Sluneční svit nám dodává vitamin D, který je pro lidský organismu nezbytný. Choďte proto pravidelně ven. Spojíte tak fyzickou aktivitu s příjmem důležité životní energie. Vždy se ale před odchodem namažte opalovacím krémem, ať svou pokožku zbytečně nevystavujete riziku spálení. Posíleni přírodním déčkem budete mít větší chuť ke cvičení a navíc nějaké kalorie spálíte již při procházce. Postupné opalování vám také dodá větší sebevědomí, až si obléknete krátkou sukni nebo tričko na ramínka.

 

Mějte dobrou náladu

Možná vám to přijde úsměvné, ale pravdou je, že pozitivní myšlení a silná motivace dokáží víc než nesmyslné diety. Mějte se rádi, chvalte se a ciťte se tak, jako byste své vysněné číslo na váze viděli již nyní. Smějte se. Smích posiluje břišní svaly! Pravidelnou sadu cviků pro ploché bříško sice nenahradí, ale každá pomoc se počítá. Tak nasaďte úsměv a začněte.